Rośliny dla początkujących

Rośliny dla początkujących 

Powinny być wytrzymałe i mało wymagające – nie każdy ma rękę do roślin. Bzdura! Moim skromnym zdaniem nie ma czegoś takiego jak ręka do roślin. Jest troska, wiedza, cierpliwość i ciekawość. Może wydawać się dużo ale jeśli będziemy starać się to jakoś ze sobą połączyć to nagle może okazać się, że dżungla w Twoim domu rozrasta się w szalonym tempie!

Faktem jednak jest, że na początek warto wybrać rośliny, które są mniej problematyczne. Głównie dlatego aby nie zniechęcić się na starcie. Roślinki, które zaraz Wam przedstawię właśnie takie są! 🙂

 

Królowa Sansa 


Sansewieria – słoneczne miejsce to jej żywioł ale da sobie radę również w ciemniejszym punkcie. Nie podlewaj zbyt często, dopiero gdy ziemia wyraźnie przeschnie. Nie lubi zraszania i podlewania po liściach. Łatwa do podziału, nowe pędy szybko wyrastają. Tutaj niestety należy pamiętać o tym, że może zaszkodzić Naszym zwierzakom. 


Epipremnum Złociste

rosliny-dla-poczatkujacych


Jednym zdaniem twardy zawodnik. Przetrwa przesuszenie i miejsca gdzie nie ma dużo światła. Jeśli tego drugiego będzie mu za mało to poinformuje Cię o tym – wypuszczając mniejsze i w większej odległości od siebie liście. Rośnie w kosmicznym tempie jednak należy pamiętać, że roślina jest toksyczna dla zwierząt! Często można ją spotkać posadzoną w podporze na paliku lub bujnie zwisającą z regałów. Ja uwielbiam! 

 

Wilczomlecz

rosliny-dla-poczatkujacych


To nie kaktus a sukulent idealny dla zapominających o podlewaniu – jest podatny na gnicie korzeni i źle znosi przelania. Dlatego nie krzywdź go dużą ilością wody! Po prostu zapominaj o podlewaniu. Da sobie radę na parapecie. Ogólnie w słonecznym miejscu, chociaż u mnie na chwilę obecną wcale w takim nie stoi i świetnie mu idzie! Potrafi osiągnąć całkiem pokaźne rozmiary ale nie wymaga częstego przesadzania. Bardzo dobrze, bo bez rękawic tutaj raczej się nie obejdzie. Roślina trująca dla zwierząt, my również uważajmy!

 

Jeśli rośliny dla początkujących to zdecydowanie Zamiokulkas Zamiolistny!


Prawdziwa bestia 🙂  W skrócie – przetrwa bardzo wiele, prawie wszystko oprócz nadmiernego podlewania. Nie bez powodu ta roślina jest najczęściej spotykana w biurach itd. Podlewaj delikatnie, mniej więcej co 2 tygodnie i … nie przeszkadzaj w zdobywaniu Twojego mieszkania. 🙂 

Zwierzęta nie powinny go podgryzać! 

 

Chamedora dla spragnionych tropików!

rośliny-dla-początkujących


Palmy bywają grymaśne w hodowli ale Chamedora jest chyba najłatwiejszą palmą doniczkową jaką możecie sobie sprawić. W swoim naturalnym środowisku rośnie w cieniu innych roślin dlatego też nie lubi wystawiania na pełne słońce. Dobrze będzie się czuć w ciemniejszym punkcie pokoju, Lubi wilgotną ziemię i zraszanie. To trochę taki mój ulubieniec… ale cicho bo roślin nie należy zbytnio chwalić gdy słuchają. 🙂

 

Rośliny dla początkujących 

To temat rzeka bo ich przykładów jest mnóstwo. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to odsyłam Was do moich ulubionych sklepów stacjonarnych w Krakowie – tutaj. Na miejscu zawsze znajdziecie osoby, które chętnie doradzą i pomogą.

Sklepy internetowe, które zdecydowanie wiedzą co robią to Zielnik Warszawski, z którego pochodzi mój Wilczomlecz! Dziewczyny to pasjonatki roślin i prawdziwa kopalnia wiedzy!

Oaza Palmy odpowie Na wszystkie pytania odnośnie palm i przy okazji umożliwi Wam kupno pięknych i zdrowych bambusów.

Pozostaje mi życzyć udanych zakupów! 🙂

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *