Gdzie na Prosecco w Krakowie?

Gdzie na Prosecco ale i nie tylko, w Krakowie? Nazwa bloga zobowiązuje więc specjalnie dla Was wybrałam te najfajniejsze miejsca i zaraz zdradzę Wam adresy!


Cafe Szał

Bardziej z Krakowem w tle już się chyba nie da. Restauracja nad sukiennicami, do której wcale nie tak łatwo trafić. Bądźcie uważni a nagrodą będzie lampka prosecco z jednym z najładniejszych widoków w Europie.

w-krakowie


Restauracja Groble – kolejny najpiękniejszy widok w Krakowie

Czy ja przed chwilą wspominałam, że nie da się bardziej z Krakowem w tle? Właśnie, że się da! Restauracja Grole to nie tylko prosecco ale drinki (jak widać na załączonym obrazku :D) oraz jedzenie. Także jeśli szukacie miejsca w Krakowie na niepowtarzalną, romantyczną kolację z widokiem to świetnie trafiliście! 

w-krakowie


Lipowa 6F Kraków Slow Wines

Uwielbiam to miejsce 🙂 Blisko domu, wybór win powalający, ludzie świetnie znający się na temacie. W dodatku kameralna atmosfera i możliwość spokojnego podglądania prawdziwego życia toczącego się na moim ukochanym Zabłociu. Jeżeli szukacie miejsca z dala od tłumów turystów – to jest właśnie to miejsce.

 

BARaWino w Krakowie

O tym miejscu pisałam już w Letnim przewodniku po Krakowie. To bar winny połączony ze sklepem winiarskim – do kupienia około 400 etykiet a 25 jest sprzedawanych na kieliszki! Oprócz tego możemy delektować się przekąskami – sery, wędliny z różych stron świata czy pieczywo z kultowej w Krakowie Piekarni Mojego Taty. Jednak BARaWino to także koktajle na bazie wina. Tutaj cudownie spędza się czas, zwłaszcza przy stoliczkach zlokalizowanych na zewnątrz!

 

 

Kantyna Zabłocie

Prosecco w środku miasta na leżaku? Pewnie, że tak! A to wszystko dzięki Kantyna Zabłocie. Kameralna włoska restauracja, którą znajdziecie w Parku Stacja Wisła, o którym również było w Letnim Przewodniku po Krakowie.

Ponownie zapraszam Was na moje Zabłocie i dobrze radzę – korzystajcie z Tych miejsc, bo rośnie nam najmodniejsza dzielnica w Krakowie! 🙂

Ciasto niezastąpione La Baguette


Bubble Toast, czyli najbardziej instagramowe bąbelki w Krakowie

Bubble Toast na Placu Szczepańskim to z pewnością najbardziej instagramowe miejsce w Krakowie. Specjalne instalacje stworzone do zdjęć, basen z kulkami i duży wybór bąbelków. 🙂 Czego chcieć więcej?!


w-krakowie
Baqaro – To w Krakowie?!

W Krakowie mieszkam już jakieś 100 lat. Tym bardziej wstyd, że do Baqaro trafiłam pierwszy raz dopiero ostatnio…  Prawdopodobnie najtańszy Aperolek w mieście a jeśli będziecie mieć szczęście to traficie też na świeże Ostrygi. Baqaro znajdziecie na Starym Kleparzu, który w swoim wydaniu bardzo przypomina miniaturową wersje wiedeńskiego Naschmarkt. Mijescie BARDZO godne uwagi. 🙂

 


Bogoria Coctail Bar

Takie miejsca na dachach Krakowa wcale nie tak łatwo znaleźć, trzeba o Nich po prostu wiedzieć. 🙂 Bogoria Coctail Bar to rooftop zlokalizowany nad Hotelem Bogoria na ulicy Senackiej. Możemy tutaj podziwiać widok zachodzącego słońca z drinkiem lub lampką prosecco w łapce a potem zostać także na imprezie. Miejsce się rozkręca także zachęcam do odwiedzin! 🙂

w-krakowie

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *