Domki Szumilas, czyli tam gdzie Szumi las!

Domki Szumilas były ratunkiem gdy okazało się, że Nasza zaplanowana w czerwcu 2020 wyprawa do Włoch musi zostać odłożona. Rozpaczliwie szukałam czegoś co będzie w stanie mnie pocieszyć, tutaj w Polsce. Udało się – ale Szumilas nas nie zaskoczył. Spodziewaliśmy się, że domki będą wyjątkowe. Spełniły Nasze oczekiwania i pozwoliły naładować baterie. A sama nazwa? Trafiona w punkt! Bo wiecie… tutaj naprawdę Szumilas!

domki-szumilas

 

Domki Szumilas znajdują się w miejscowości Lubiatowo nad Bałtykiem. To cicha, spokojna i bardzo klimatyczna okolica z przepięknymi plażami. Według mnie, tak właśnie powinien wyglądać Bałtyk.

 

domki-szumilas

domki-szumilas


Domki Szumilas i ich wnętrze

Domki mają 2 poziomy. Parter to część wspólna – kuchnia, salon i łazienka. Natomiast poddasze to dwie sypialnie. W domku jednocześnie może mieszkać do 5 osób.

Właściciele zadbali tutaj o każdy szczegół, wnętrze jest niezwykle przytulne i przemyślane. Domki są w pełni wyposażone – zmywarka, lodówka, piekarnik czy płyta indukcyjna a także naczynia i kawiarka. Niczego nam tutaj nie zabraknie. Książki, czasopisma lub gry także są do Naszej dyspozycji. W salonie możemy cieszyć się kominkiem i pięknymi głośnikami Marshall. Aktualnie do dyspozycji gości pozostaje 6 domków. 

Na terenie znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych, parking, pralka oraz wiata, w której możemy przechowywać rowery.

 

domki-szumilas

domki-szumilas

 

Plaża w Lubiatowie

Z domków do najbliższego wyjścia na plażę jest około 1 km. Droga prowadzi przez las, przez co jest bardzo przyjemna i kojąca. Lubiatowo słynie z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Długie, szerokie z białym piaskiem. Idealne na długie spacery o każdej porze roku. 

 

domki-szumilas

 

Okolica

Lubiatowo i okolice jest wręcz stworzone do jazdy na rowerze. We wsi można wypożyczyć rowery bez większego problemu więc nie trzeba ich taszczyć ze sobą. 🙂  W lasach ścieżki są bardzo dobrze przystosowane do tego rodzaju komunikacji. Właśnie przez Lubiatowo przebiega europejski szlak rowerowy, zwany szlakiem wokół Bałtyku. W Lubiatowie znajdziecie również… wydmy. 🙂 

W okolicy można też bardzo dobrze zjeść. Właściciele z przyjemnością wskażą Wam najsmaczniejsze restauracje.

 

domki-szumilas

 

Jedynym minusem Szumilasu są uciekające szybko terminy! Ale to akurat jest w pełni zrozumiałe… 🙂  Łapcie je bo zdecydowanie warto!

 

 

Po więcej klimatycznej Polski zajrzyj tutaj!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *