Letni przewodnik po Krakowie

Letni przewodnik po Krakowie

Letni przewodnik po Krakowie – Hurrra w końcu wrzucam tutaj ten post! Kiedy zakładałam bloga, to czasem miałam myśli typu:

 

,,co ja zrobię gdy nie będę miała o czym pisać?” 

 

Mija 4 miesiąc i na szczęście ten moment mnie jeszcze nie dopadł. 🙂 Wręcz przeciwnie, chciałabym poświęcać tutaj jeszcze więcej czasu i siebie. A piszę to ponieważ właśnie tego czasu często mi brakuje. Dzisiejszy post miał pojawić się co najmniej 2 miesiące temu. Jednak lepiej późno niż wcalę dlatego jeśli szukacie fajnych miejscówek na lato w Krakowie to dobrze trafiliście. Co najważniejsze – większość tych miejsc daje radę również w zimie. 🙂

To co? Zapraszam na letni przewodnik po Krakowie!

 

Park Stacja Wisła – tutaj zaczyna się mój letni przewodnik po Krakowie!

Park Stacja Wisła to miejsce, o które mieszkańcy Zabłocia walczyli dosłownie jak lwy. 🙂 Park powstał i cieszy się ogromną popularnością. Można tutaj przyjść do restauracji ale także zorganizować swój własny piknik, jest plac zabaw dla dzieci, stoły i ,,porozrzucane” po całym parku leżaki, w których można się wygodnie usadowić pod drzewem z lampką prosecco. 🙂 Idealnie. 

 

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

 

Idziemy na BAL

Niestety ale już nie pójdziemy. 

Jeszcze chwilę zostajemy na moim ukochanym Zabłociu żeby zabrać Was na Bal… albo raczej do Balu. 🙂 Tutaj zjecie śniadanie, obiad, kolację i wypijecie świetne piwo. Pełne wyżywienie. 🙂 Możecie grać w kosza, tańczyć czy po prostu siedzieć i nic nie robić a wieczorem oglądać filmy w czasie kina letniego. Taki prawie dzielnicowy dom kultury. 🙂

Tak właśnie było… ale się skończyło. Problemem w Krakowie niewątpliwe jest to, że znikają miejsca które powinny tutaj być na zawsze. Tak też jest w tym przypadku. Niestety ale Bal musiał wynieść się z Zabłocia. Mam nadzieję, że jeszcze znajdzie swoje miejsce w tym mieście!

 

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

 

Barka

Kraków to barki, jednak cały czas uważam, że jest ich w tym mieście za mało. Moja ulubiona – po prostu Barka znajduje się w jednej z najładniejszych części miasta przy Kładce Ojca Bernatka. Mogę śmiało powiedzieć, że widok na Barkę i Podgórze w czasie zachodu słońca jest jednym z piękniejszych w Krakowie. Na Barce organizowane są różne targi, warsztaty czy imprezy. Na codzień można tutaj zjeść romantyczną kolację czy po prostu odsapnąć na leżakach. Jest świetna na organizowanie takich imprez jak urodziny ale również wesela nie są tutaj rzadkością. 🙂 Poza tym już sama bliskość wody wprowadza wakacyjny klimat.

 

letni-przewodnik-po-krakowie

 

Letni przewodnik po Krakowie i najbardziej letnia uliczka w Krakowie, czyli Mostowa!

Uwielbiam tą ulicę. Znajdziemy ją dokładnie przy Kładce Ojca Bernatka. Mostowa jest bardzo klimatyczna, zwłaszcza wieczorami. Przez całą jej długość ciągną się knajpki i kawiarenki a stoliki są wystawione na chodnik. Mega klimat. 🙂 Szczególnie na tej ulicy polecam Wam Kładkę Cafe, Well Done z świetnymi burgerami czy czeski Pub Hospudka u Nas. 

 

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

 

BARaWino obowiązkowy punkt w krakowskim przewodniku

 

BARaWINO znajdziecie także na ulicy Mostowej. Jeżeli chcecie odnaleźć francuski klimat w Krakowie, to właśnie pod tym adresem. Oprócz ogromnego wyboru win z całego świata możecie w tutejszym menu znaleźć również pyszne przekąski od lokalnych dostawców. BARaWINO to pierwsze połączenie baru winnego ze sklepem sieci Kondrat Wina Wybrane. Uwaga! Stolica również doczekała się warszawskiego wydania BARaWino. 🙂

 

 

Skwer Judah

Chyba nie ma mieszkańca Krakowa, który nie zna tego miejsca. Parking z foodtruckami na ulicy Św. Wawrzyńca to jeden z pierwszych takich punktów. Dobrze zjemy latem ale także i zimą. Znajdziemy tutaj kultowe już Frytki Belgijskie, Andrusa a nawet sushi

 

 

Przystanek w Starej Zajezdni 

Leżaki, minibrowar i pyszne jedzenie. To właśnie przepis na udane odwiedziny w Starej Zajezdni, która swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu, że znajduje się w starej zajezdni tramwajowej z 1913 roku. Zanim zajezdnia stała się restauracją i browarem był tutaj także tor gokartowy, na którym pierwsze ,,kroki” stawiał Robert Kubica.

Obecnie Stara Zajezdnia słynie między innymi z warzenia piwa dolnej i górnej fermentacji. Można tutaj także zorganizować duży event – imprezę firmową czy nawet wesele. 🙂 

 

 

Forum Przestrzenie – Współczesny dom kultury z barem 🙂 

Jak wyglądałby Kraków bez tego miejsca? Mam nadzieję, że nigdy się tego nie dowiemy.

Dawny hotel Forum – to tutaj znajdziemy klubokawiarnię Forum Przestrzenie ale także Forum Mody czy Designu. Hotel dysponuje przestrzenią, na której często odbywają się przeróżne targi i wydarzenia. Na zewnątrz kwitnie leżakowe życie z widokiem na Wawel, Wisłę i wspaniały Kraków. Można tutaj brać udział kinie letnim, koncertach czy warsztatach. Idealne miejsce na cieszenie się latem w centrum dużego miasta.

 

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie
ulubiona miejscówka Lilaka <3

letni-przewodnik-po-krakowie

 

Letni przewodnik po Krakowie bez Kraka? 

Piknik z najładniejszym widokiem w Krakowie? Zdecydowanie na Kopcu Kraka, który znajduje się na Podgórzu. Można tutaj cieszyć oczy widokiem całego Krakowa. Bardzo klimatyczna miejscówka, którą bardz bardzooo Wam polecam. 🙂 

 

 

Dolne Młyny, czyli miasto w mieście (Zostawiam notkę o tym miejscu pomimo tego, że już nie istnieje) 🙁 

Teren starej fabryki tytoniu, gwarantuje odwiedzającym niesamowite wrażenia. Dolne Młyny to kawiarnie, restauracje, puby ale także biura agencji reklamowych, pracowni filmowych czy studio tatuażu. Odbywają się tutaj koncerty, targi, warsztaty, kina plenerowe czy pokazy mody. Szczególne miejsce na mapie Krakowa i obyśmy mogli cieszyć się nim jak najdłużej. Szczególnie polecam Wam Międzymiastową, Mr. Pancake lub Weżźe Krafta.

 

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

letni-przewodnik-po-krakowie

 

Czas na Nocną Zmianę

Kraków doczekał się swojej odsłony nocnego marketu. Nocna Zmiana to nowy projekt, w którym można do późnych godzin nocnych bawić się, jeść i cieszyć się życiem pod krakowskim niebem. W ten weekend udało Nam się odwiedzić startującą Nocną Zmianę  i mówię Wam – jest świetnie. 🙂 W tym sezonie letnim możemy cieszyć się wydarzeniem przez 7 weekendów – dokładne daty możecie śledzić na bieżąco na ich stronie. Nocną Zmianę znajdziecie przy Błoniach, na tyłach Hali 100-lecia Cracovii. Do zobaczenia!

 

 

Zdecydowanie za mało tutaj Krakowa. Dlatego mam nadzieję, że od tego postu to się zmieni i będzie pojawiać się coraz więcej miejsc i wydarzeń jak np. targi Boho,  które opisałam Wam tutaj.

Fajnie jak będziecie zaglądać… na bloga ale też do Krakowa! 🙂 

 

Whereismyprosecco

4 thoughts on “Letni przewodnik po Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.