Tania Wenecja jak to zrobić?

Tania Wenecja jak to zrobić?

 

Tania Wenecja jak to zrobić? 

Tania Wenecja – może się wydawać, że to 2 wykluczające się słowa. Jednak jeżeli bardzo chcesz odwiedzić to legendarnie piękne miasto (a jestem zdania, że każdy musi je zobaczyć chociaż raz w życiu) to zdradzę kilka moich sposobów na to aby jednak ten wyjazd był trochę mniej bolesny dla Naszego portfela 🙂

 


 

KUPUJ BILETY DUŻO WCZEŚNIEJ

Nie będę ukrywać, że bilety na samolot były chyba najmniejszym wydatkiem związanym z tą podróżą. Kupiliśmy je prawie rok wcześniej. Był to koszt około 180 zł za osobę w dwie strony. Szukając biletów można kupić je w bardzo dobrych cenach, niekoniecznie rok wcześniej. Bilety do Wenecji często pojawiają się podczas promocyjnych wyprzedaży biletów. Chcesz lecieć? Bądź czujny!

Warto rozważyć przystanek w Wenecji jeżeli jedziesz gdzieś po drodze samochodem… Przyjemne z pożytecznym – szkoda nie wykorzystać okazji zobaczenia miasta bez szukania w nim miejsca do spania.

Tania Wenecja

 

Tania Wenecja? DOKŁADNIE SZUKAJ I ANALIZUJ CENY NOCLEGÓW!

Zdecydowanie największy wydatek jeżeli chodzi o Wenecję to nocleg. W pierwszej kolejności pod uwagę brałam wyjazd w maju jednak szukając noclegów w tym okresie przeraził mnie JUŻ wtedy mały wybór i bardzo wysokie ceny. Ostatecznie padło na Październik – wyglądało to wszystko zdecydowanie łagodniej. Szczerze to nie mam idealnego sposobu na tani nocleg w Wenecji i nie wiem czy ktokolwiek go ma. Trzeba szukać –  Airbnb, Booking, propozycji i możliwości jest mnóstwo.

Link polecający na 50 zł – tutaj

Nam udało się znaleźć ** hotel zaraz przy Dworcu głównym czyli lokalizacyjnie idealnie. Niestety hotel zmienił już nazwę a także cenę, dlatego go nie polecę. Pokój był z prywatną łazienką co w Wenecji wcale nie jest takie oczywiste i ze śniadaniem. Cena jak na panujący standard była znacznie wygórowana ale koniec końców nie trafiliśmy najgorzej. Raczej odradzam oszczędność typu śpimy na lądzie, na wyspy dojeżdżamy. Może coś zaoszczędzimy ale czy zawsze warto? Pomijam już fakt, że jest to średnio wygodne.

Podsumowując wątek – rezerwuj dużo wcześniej, szukaj i przeliczaj. Bierz pod uwagę np. to, że hotel jest ze śniadaniem lub w fajnym położeniu przez które nie będziesz wydawać majątku na transport. Zawsze warto też skorzystać z linków polecających na Airbnb lub Booking.

Tania Wenecja

Tania Wenecja

zdecydowanie najlepsze Tiramisu w Wenecji 🙂 tutaj

Tania Wenecja

Bez gelato się nie liczy – nam najbardziej smakowały tutaj

 

WYBIERAJ MNIEJ POPULARNE MIESIĄCE

Wenecja od maja do września to nie jest najlepszy pomysł. Jest wtedy najwięcej turystów i ceny są najwyższe. Październik, który wybraliśmy okazał się idealny. Było ciepło i słonecznie, hotele ewidentnie były tańsze i ilość turystów również nie była dramatyczna. W miarę możliwości zaplanuj wyjazd w tygodniu. W sobotę liczba ludzi na ulicach znacznie wzrosła. 

http://www.gelatodinatura.com/

wytyczne google

 

PIJ APEROLA JEDZ PIZZĘ I KUPUJ MAGNESY 

Wenecja słynie z Aperola można spotkać go na każdym kroku i na szczęście jest tańszy niż cokolwiek innego do picia, można go kupić już od 2 euro więc jakoś zaciśniecie zęby i przebolejecie te kilka dni 🙂

Kupujcie pizzę w kawałkach. Podobnie jak z Aperolem, okienka z pizzą można spotkać wszędzie. Jedliśmy w kilku miejscach, które na pierwszy rzut oka może nie powalały ale w każdym z nich pizza była świetna. Można znaleźć restauracje, które serwują smaczne jedzenia i ceny są nawet znośne. Zasada jest prosta im bardziej w bocznych uliczkach i dalej od Placu Św. Marka tym taniej. Przed każdą restauracją jest Menu do wglądu więc warto zawsze przed wejściem zapoznać się z cenami. Jeżeli chcesz kupić pamiątki – kup magnesy. Zbieranie ich wkręca i uzależnia a w żadnym innym miejscu nie kupiliśmy ich tak tanio jak w Wenecji, serio.

wytyczne google

Tania Wenecja

Tania Wenecja

Arte Della Pizza


NIE INWESTUJ W TRANSPORT WODNY

Jeżeli chcesz korzystać z publicznej komunikacji od razu mówię, że w tym przypadku określenie Tania Wenecja nie istnieje. Nie przesadzę jeżeli powiem, że mniej kosztowały Nas bilety samolotowe niż trzeba zapłacić np. za bilety 72 godzinne – prawie 400 zł za 2 osoby!!! Ostatecznie przeszliśmy Wenecję wzdłuż i wszerz na nogach. Tak zaplanowaliśmy nasze zwiedzanie, że zainwestowaliśmy tylko w bilety 24 godzinne (około 200 zł za 2 osoby) Przez 24 godziny od skasowania pływaliśmy non stop, byliśmy na Lido oraz Burano (nie odwiedziliśmy Murano a podobno warto) Wieczorem przeżyliśmy romantyczny rejs tramwajem wodnym po Canal Grande, który zrobił większe wrażenie niż się spodziewałam. Bilety tramwajowe wycisnęliśmy jak cytrynę i te 24 godziny okazały się wystarczające 🙂

A co z owianym legendą rejsem Gondolą, czy warto ? Absolutnie tak! Moje podejście do tematu było z góry jasne – choćbym miała nie jeść, Wenecja to i gondola musi być. Specjalnie na nią odkładałam więc popłynęliśmy 🙂 Pół godziny to koszt 80 euro za całą gondolę, więc jeżeli nie chcesz tyle płacić po prostu poszukaj chętnych i popłyńcie w więcej osób. Koszt robi się od razu mniejszy a chętnych na taki deal nie brakuje!

Tania Wenecja

wytyczne google

 

KORZYSTAJ Z GET YOUR GUIDE

Get Your Guide jest dla mnie odkryciem roku. Jeżeli planujesz odwiedzić Pałać Dożów lub La Fenice, bilety kup na tej stronie. Nie dość, że nie będziesz stać w kolejkach to często ceny online są niższe niż te na miejscu. Możesz np. kupić grupowy rejs gondolą, nocne zwiedzanie miasta z przewodnikiem lub wziąć udział w warsztatach z tworzenia masek weneckich. Możliwości jest multum!


 

Wenecja jest super. Co by o niej nie mówić to warto i tania Wenecja a przynajmniej tańsza jest możliwa 🙂

Nie można jej zarzucić braku klimatu czy niesamowitego charakteru. Będąc tam, wykorzystaj czas najlepiej jak się da i skompletuj piękne wspomnienia bo o to naprawdę tam nie trudno 🙂

 

Tania Wenecja

 

Zainteresowanych tematem Włoch odsyłam także do skarbnicy wiedzy o tym kraju tutaj 🙂

 

 

Whereismyprosecco

3 thoughts on “Tania Wenecja jak to zrobić?

  1. Jedynie nie zgodzę się w kwestii noclegu – do Mestre jest tylko 15 minut tramwajem, który jeździ dosyć często, nawet w nocy! Przejazd kosztuje tylko 1,5 euro, a noclegi są na lądzie tańsze i w lepszych warunkach (jednak nowsze budynki i łazienka przy pokoju to standard). Przy pobycie kilkudniowym zdecydowanie polecam. Jak się spędza w Wenecji tylko 2 dni, to pewnie lepiej nocleg na wyspie.

    1. Pewnie, że tak. Ja zwyczajnie nie lubię się uzależniać od transportu innego niż moje nogi 😀 Zawsze szukam możliwie jak najbliżej centrum, żeby potem jak najmniej się przejmować powrotem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.